Київ |
З ОПЕК готова вийти ще одна країна - ЗМІ
25 июня 2026
Війна на Близькому Сході і пов'язаний з нею нафтовий шок стали однією з причин виходу з ОПЕК одного з найбільших нафтовиробників картелю - Об'єднаних Арабських Еміратів. Тепер таку можливість розглядає Ірак, який сильніше за інших постраждав від перекриття поставок з Перської затоки. Про це пише Reuters у четвер, 25 червня.
Високопоставлений представник міністерства нафти Іраку розповів виданню, що країні доведеться розглянути всі варіанти, якщо її квота в рамках ОПЕК не буде суттєво збільшена.
Ірак розглядав можливість виходу з картелю, якщо той не дозволить значно збільшити видобуток, розповіли інші люди, знайомі з ситуацією. Нафта є основним джерелом доходу для країни, що займає друге місце в ОПЕК за обсягами видобутку і є однією з п'яти держав, що його заснували. Квота для Іраку становить 4,378 млн барелів на добу, і він майже вибирав її до початку війни, видобуючи в лютому 4,2 млн. Але в травні цей показник склав всього 1,48 млн барелів на добу.
"Ірак працює над відновленням експорту нафти в повному обсязі і націлений найближчими роками довести видобуток до 7 млн барелів на добу", - заявив представник уряду Хайдер аль-Абуді.
Новий прем'єр-міністр Іраку Алі аз-Зейді, який обійняв посаду в травні, заявив, що країна хоче, щоб картель збільшив квоту з урахуванням його видобувних потужностей та чисельності населення.
Однією з причин, через яку ОАЕ оголосили наприкінці квітня про свій вихід із ОПЕК, також були постійні суперечки про розмір квоти, які їм доводилося вести з лідером організації - Саудівською Аравією. ОАЕ були однією з небагатьох країн, які мають резервні потужності для збільшення виробництва. За квоти в 3,4 млн барелів на добу вони в лютому видобували 3,64 млн, а могли б - 4,3 млн барелів.
Обмеження видобутку квотою призводить до простою близько 30% потужностей, доходи від експлуатації яких допомогли б ОАЕ компенсувати втрачені через війну доходи від туризму, фінансів та бізнесу, а також інвестувати у будівництво трубопроводів в обхід Ормузької протоки.
Нагадаємо, рівень видобутку нафти членами Організації країн - експортерів нафти у травні сягнув мінімуму більш ніж двох десятиліть. Источник:
ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~4QL1B
|