1000 безпілотників та 100 курчат – велике полювання на леопарда

1000 безпілотників та 100 курчат – велике полювання на леопарда
08.06.2021
Коли поліція Ханчжоу в Китаї почала отримувати дзвінки про спостереження леопардів, Ханчжоуський сафарі - парк більше двох тижнів заперечував будь-яку участь, побоюючись втрати доходу під час святкових вихідних у перших числах травня. Жителі східнокитайського міста Ханчжоу нещодавно отримали суворі накази залишатися вдома, але ці новини насправді не мали нічого спільного з триваючою пандемією коронавірусу. Натомість місцеві жителі мали набагато інший вид загрози: троє леопардів втекли із сафарі-парку Ханчжоу та тижнями вільно бродили навколо.
За повідомленням новинних агенцій, провал у безпеці та управлінні парком стався 19 квітня 2021 року. Місцеві жителі помітити небезпечних хижаків, що стелилися по схилах пагорбів і бігли через місто.


Але Представники зоопарку заперечували свою причетність до інциденту до початку травня, побоюючись пошкодити продаж квитків під час п'ятиденного свята праці в Китаї на початку місяця. Сафарі-парк Ханчжоу розташований приблизно в 12 милях від центральної частини міста, цю дистанцію типовий дикий леопард може подолати за один день.
Поліція виявила, що тварини розбіглися під час прибирання вольєру, а дирекція парку наказала робітникам мовчати.
Операція з метою пошуків трьох великих котів розпочалася негайно. Вдалося зловити одного леопарда протягом 48 годин. Його застрелили дротиком-транквілізатором і повернули до свого вольєра непошкодженим. Шукачі захопили другого леопарда за більш жорстоких обставин, його знайшли пошукові собаки. Кадри цього інциденту були оприлюднені і, як видається, демонстрували травму задньої ноги леопарда, викликаючи обурення громадськості навіть більше, ніж новини про приховування втечи тварин. Третій леопард залишався невловимим.


З тих пір пошук третього леопарда загострився до величезних масштабів: 100 курей були випущені на приманку та 990 безпілотників, а також спеціальний парашутний транспортний засіб, керований пілотом, який здійснює пошук зверху. Незважаючи на залучення допомоги 1700 співробітників, собак-шукачів, інфрачервоних датчиків руху та інструментів нічного бачення, шукачі, здається, не наближаються до захоплення третього великого кота. Дикі леопарди можуть подорожувати до 12 миль на день. Крім того, експерти вважають, що леопард, що залишився на волі, повинен бути дуже голодним. Народившись і вирощений у неволі, він ніколи не пробував полювати самостійно. Зараз основною метою є захоплення третього і останнього леопарда для захисту населення. Є надія, що кури приманять голодну тварину, також встановлені інфрачервоні датчики біля водойм, щоб зловити леопарда в хвилини спраги. З повітря сотні безпілотників перетинають сусідні гори, де, як вважається, ховається леопард.


Зараз охоронці розміщені навколо зони пошуку, і людям наказано триматися подалі від лісу . Але кілька тижнів після першої втечі жителі та відвідувачі зоопарків навіть не підозрювали, що їм загрожує ризик. На свято Дня праці 1 травня понад 97 000 людей відвідали сафарі-парк Ханчжоу, не знаючи про те, що небезпечні хижаки були на волі неподалік. Заперечення зоопарку протягом довгого часу призвело до виразного гніву та критики парку, і п'ятеро людей були заарештовані у зв'язку з приховуванням, в тому числі генеральний директор.