Справу ініціювали після звернення про розкрадання €240 млн - Пашинський

Справу ініціювали після звернення про розкрадання €240 млн - Пашинський
14 февраля 2024

Колишній народний депутат, а нині голова Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України (NAUDI) Сергій Пашинський прокоментував інформацію Служби безпеки України про нову підозру по кримінальній справі. Зокрема, він вважає, що ця справа ініційована через його звернення про розкрадання 240 млн євро при закупівлі зброї. Про це він розповів в інтерв'ю виданню Лівий берег.

За його словами, в кінці 2023 року стартував новий етап укладання договорів щодо постачання зброї, але з'явилися нюанси.

"З'явилася ціла концепція в людей, які за цим стоять, щоб завищити ціну на шести контрактах на 240 мільйонів євро. Це конкретна сума. Я розумів, що якщо це станеться, то не буде ні цих боєприпасів, ні цих грошей. Власне тому - і це сумно казати - справу проти мене ініціювали після того, як я неодноразово спілкувався з керівництвом і детективами НАБУ саме з питання запобігання корупції", - заявив Пашинський.

При цьому, за версією екс-нардепа, наприкінці літа 2023 року в Росії організували цілу спецоперацію з блокування постачань боєприпасів до України.

"Вони прогнозували, що ані європейські, ані американські заводи так швидко на великі потужності у виробництві боєприпасів не вийдуть. Тож росіянам залишалося закрити канали постачання, які мали потужності виробництва необхідних Україні боєприпасів. Мені достеменно відомо, що публікація The New York Times була ініційована, щоб запустити процеси всередині України. Адже в самій статті в питаннях до мене журналіст вказує, що "ми знаємо, що у вас найнижчі ціни" (у компаній з Асоціації). Ця стаття не звинувачує мене в корупції, вона каже одне: боєприпаси рухаються за складною схемою. Так, я підтверджую - за складною, тому що ми не можемо в деяких країнах купляти напряму, а купуємо через посередників - країн-членів НАТО, як-от Польща, Чехія, Словаччина", - розповів Пашинський.

На його думку, кінцевою метою цієї спецоперації  була ліквідація цього каналу постачання зброї "через корумпованих агентів впливу в правоохоронній системі" шляхом блокування діяльності голови Асоціації, бо той "лобіює найнижчі ціни на боєприпаси від компаній-членів Асоціації на рівні Міністерства оборони, Генерального штабу і ЗСУ".

"Після статті The New York Times з'явилася купа фейкових кримінальних справ. Усе було дуже гучно, але зійшло нанівець. І компанії-члени Асоціації зараз більш-менш працюють у рамках того маленького бюджету, на який хочуть накласти свої брудні руки корупціонери від оборонки", - заявив Пашинський.

Нагадаємо, в понеділок, 12 лютого, Служба безпеки України заявила про повідомлення про підозру колишньому народному депутату, його бізнес-партнеру та ще чотирьом особам у справі про незаконне привласнення нафтопродуктів і завдання державі майже 1 млрд гривень збитків. <

Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~c93DS