Прем'єр Чехії звинуватив РФ у підпалі автобусного парку у Празі - ЗМІ

Прем'єр Чехії звинуватив РФ у підпалі автобусного парку у Празі - ЗМІ
11 июня 2024

Росія на території європейських країн веде "гібридну" диверсійну кампанію, свідченням чого став підпал автобусного парку в Празі. Про це заявив прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала, повідомляє видання The Moscow Times у вівторок, 11 червня.

Видання пише, що в суботу чеська поліція затримала іспаномовного чоловіка з Південної Америки, який нещодавно прибув в країну та вже рано вранці в четвер облив бензином кілька автобусів в автобусному парку Праги і намагався їх підпалити. Завдані збитки виявилися невеликими.

Фіала у своїй заяві пов'язав підпал із нещодавніми пожежами у магазині Ikea у Вільнюсі та найбільшому торговому центрі Польщі у Варшаві.

"Зв'язок з Росією не тільки можливий, але й вірогідний. Ця атака, ймовірно, була організована і фінансувалася Росією", - сказав він.

The Moscow Times зазначає, що диверсії чужими руками - характерна риса роботи російської розвідки.

"У березні завербовані п'ятеро людей, включаючи 20-річного британця Ділана Ерла, намагалися підпалити український склад у Лондоні. Минулого року у Великобританії було розкрито болгарську шпигунську групу, щопрацювала на Росію та стежила за місцевими військовими об'єктами. У Німеччині цієї весни заарештували двох чоловіків з німецьким та російським громадянством. Вони стежили за військовими заводами, шляхами доставки озброєнь та базою США, де готують українських танкістів, а також планували диверсії на військових та промислових об'єктах. У 2023-2024 роках кілька груп шпигунів та потенційних диверсантів було заарештовано у Польщі, серед них - завербовані українці та білоруси, які намагалися якнайшвидше заробити грошей на виконанні начебто не складних завдань", - пише видання.

Нагадаємо, після нападу Росії на Україну Чехія зайняла активну проукраїнську позицію, надавши бойову техніку та боєприпаси. У квітні стало відомо, що Чехія знайшла для України понад мільйон снарядів, переважно калібру 155 мм. У травні країна анонсувала різке збільшення постачання снарядів: у рамках чеської ініціативи Збройні сили України можуть отримувати 50-100 тисяч снарядів щомісяця. Крім того, цього року Чехія може навчити на своїй території чотири тисячі українських військових.<

Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~FHbHs