ISW: Наказ Путіна збити літак Пригожина - це помста

ISW: Наказ Путіна збити літак Пригожина - це помста
24 августа 2023

Наказ російського диктатора Володимира Путіна російському Міноборони збити літак ватажка ПВК Вагнер Євгена Пригожина є помстою. Так вважають експерти Інституту вивчення війни (ISW).

"Наказ Путіна російському Міноборони збити літак Пригожина є, ймовірно, публічною спробою відновити своє домінування та помстою за приниження, яке завдала Путіну та російському Міноборони спроба збройного заколоту групи Вагнера 24 червня, - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Путін відвідав публічний телевізійний концерт на честь 80-ї річниці Курської битви приблизно в той час, коли російська ППО збила літак Пригожина.

Присутність Путіна на телевізійному концерті повторила спогад радянського державного телебачення, яке показувало Лебедине озеро в серпні 1991 року, коли Радянський Союз розпався, - зазначили в ISW.

Як відомо, з початку спроби збройного заколоту ПВК Вагнер, під час якого "вагнерівці" збили кілька російських вертольотів і вбили щонайменше 13 російських військовослужбовців, минуло рівно два місяці.

В ISW заявили, що рішення використати російську протиповітряну оборону як метод вбивства Пригожина дозволило російському Міноборони безпосередньо помститися за той день, який став одним із найбільш смертоносних днів для російської авіації з початку повномасштабного вторгнення.

"Путін зазнав значного приниження за те, що не зміг зупинити повстання ПВК Вагнера, покладався на Лукашенка, щоб зупинити марш Пригожина, і не покарав військовослужбовців Вагнера, відповідальних за збиття російського літака 24 червня", - зазначають експерти Інституту вивчення війни.

Нагадаємо, Нагадаємо, державний телеканал Россия 24 повідомив про загибель ватажка "вагнерівців" Євгена Пригожина внаслідок авіакатастрофи, що сталася у Тверській області РФ.

Російські пропагандисти вважають, що причиною падіння літака, на борту якого міг бути й засновник ПВК Вагнер Євген Пригожин, міг бути "теракт".

 <

Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~mcxPD