ЗМІ оцінили збитки західних компаній у Росії

ЗМІ оцінили збитки західних компаній у Росії
28 марта 2024

Західні компанії списали понад $107 млрд після виходу з ринку Росії через її вторгнення в Україну. Про це у четвер, 28 березня, повідомило агентство Reuters за підсумками аналіз звітів та документів компаній.

Вказано, що обсяг збитків зріс на третину з моменту останнього підрахунку в серпні 2023 року.

Агентство нагадує, що Москва вимагає знижки не менше 50% при продажу іноземних активів і постійно посилює вимоги до виходу, часто погоджуючись із номінальною комісією лише в один рубль.

Цього року були оголошені продажі активів Shell, HSBC, Polymetal International та Yandex NV на загальну суму майже $10 млрд та зі знижками до 90%. Минулого тижня також компанія Danone заявила, що отримала дозволи регуляторних органів на продаж своїх російських активів, зазнавши загальних збитків у $1,3 млрд.

Загалом російський ринок залишили майже 1000 компаній. Водночас у Росії досі продовжують працювати ще сотні компаній, зокрема Auchan, Benetton, Mondelez International, PepsiCo, Auchan, Nestle, Unilever, Reckitt та інші.

"Оскільки російське вторгнення триває на тлі слабкої військової допомоги Заходу, а деталізованість режимів західних санкцій збільшується, компанії, які все ще прагнуть вийти з Росії, ймовірно, зіткнуться з подальшими труднощами і будуть змушені миритися з великими списаннями та втратами", – сказав керівник відділу консалтингової компанії із глобальних ризиків S-RM Ян Мессі.

На його думку, у Росії наразі немає західних активів, які можна було б вважати безпечними або захищеними, допоки Кремль продовжує вести війну в Україні.

Разом з тим Росію покинуло чимало компаній, які мали важливі високотехнологічні виробництва.

"Це, безумовно, передбачає серйозну шкоду економіці", – заявив голова практики національної безпеки американської юридичної фірми Dechert Цукер.

До компаній, які все ще працюють або ведуть бізнес у Росії, входять Mondelez International, PepsiCo, Auchan, Nestle, Unilever і Reckitt. Інші, у тому числі Intesa Sanpaolo, стикаються з бюрократичними перешкодами у спробі піти. Джерело: https://biz.censor.net/n3481131<

Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~UF5EG