В Україні знизили потужність трьох блоків АЕС

В Україні знизили потужність трьох блоків АЕС
9 февраля 2024

В Україні потужність трьох атомних енергоблоків знижено для проведення ремонтів. Про це повідомило Укренерго у п’ятницю, 9 лютого.

"На атомних електростанціях знижено потужність роботи трьох енергоблоків для проведення ремонтних робіт", – йдеться у повідомленні.

Компанія почала повідомляти про зниження потужності атомних блоків для ремонтів із середи – спершу це був один енергоблок, у четвер – два.

Крім того, Укренерго повідомило про зростання споживання: у четвер його добовий максимум, зафіксований приблизно о 18:00, був на 4% вищим, ніж у середу, 7 лютого. Сьогодні ж станом на 10:00 рівень споживання електроенергії на 2% вищий за відповідний показник 8 лютого.

"Причина зростання рівня споживання – зниження температури: 0,3 °C сьогодні проти 6,6 °C 7 лютого і 2,4 °C 8 лютого", – пояснила компанія.

Разом з тим дефіциту в енергосистемі не прогнозується.

При цьому споживачі можуть залишатися без світла через бойові дії та з інших причин – на ранок п'ятниці знеструмлені 359 населених пунктів.

Є нові пошкодження через обстріли в мережах Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Херсонської областей. А з технічних причин є відключення в Дніпропетровській, Київській, Харківській областях. Тривають ремонтні роботи.

У свою чергу Міненерго інформує, що сьогодні з тривалого ремонту вийшов блок ТЕЦ на 250 МВт. Після аварійних ремонтів до роботи повернуто три одиниці генерувального обладнання, а в резерві відразу сім блоків ТЕС, які будуть задіяні в разі потреби.

Напредодні стало відомо, що Україна нарощує експорт електроенергії в Європу. Електростанції здійснюють експорт в нічні та денні години в Словаччину, Польщу, Румунію та Молдову.

Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~uA1yX