Україна та Польща обговорили деблокаду кордону

Україна та Польща обговорили деблокаду кордону
28 февраля 2024

Представники Україна та Польща провели переговори під час щодо ситуації на кордоні, під час яких обговорювалося повне припинення торгівлі. Про це повідомив торговий представник України Тарас Качка в Facebook в середу, 28 лютого.
 
Посадовець зустрівся з міністром розвитку та технологій Польщі Кшиштофом Гетьманом та міністром сільського господарства Чеславом Секерським. Переговори тривали чотири години.
 
"Ми змогли порозумітися і працюємо над конструктивним рішенням, як розблокувати кордон і врахувати інтереси фермерів Польщі та України. Це не просто, але можливо", - зазначив Качка.
 
За його словами, пропозиції прем'єр-міністра Дениса Шмигаля щодо деблокади кордону є важливими для того, щоб побудувати взаєморозуміння.
 
"За всі чотири години переговорів опція закриття кордону не згадувалась. Як досить чітко сказав прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск - це було б дуже болючим рішенням для наших економік", - сказав торговий представник України.
 
Качка наголосив, що припинення торгівлі, яка в річних параметрах становить 11,7 млрд доларів, навіть на день - "це надто болісно", і це не кажучи про транзит.
 
Нагадаємо, польські фермери вже кілька тижнів блокують кордон з Україною. Вони не пропускають через КПП вантажівки, а також знищують українську сільгосппродукцію.

Прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що Польща може на якийсь час повністю закрити кордон з Україною, припинивши двосторонню торгівлю.
Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~Sp9jl