Україна планує збудувати 1 гігават генерації цього року - Зеленський

Україна планує збудувати 1 гігават генерації цього року - Зеленський
11 июня 2024
 
Україна за допомогою партнерів має намір побудувати у 2024 році до 1 гігавата газової маневреної генерації та ще 4 гігавати у найближчі роки. Про це заявив президент Володимир Зеленський, виступаючи на церемонії відкриття Конференції з відновлення в Берліні у вівторок, 11 червня.
 
За словами глави держави, одним з елементів для нормального функціонування енергетики України є висока, ефективна, децентралізована маневрена газова генерація, яка здатна вирішити питання дефіциту енергії вже сьогодні, а завтра буде переведена на воду та збалансує нову "зелену" енергію.
 
"У цій галузі європейські та, зокрема, німецькі компанії є технологічними лідерами. Прямо в цій галузі в нас є чіткий план, як побудувати до 1 гігавата потужності вже цього року", - заявив Зеленський.
 
При цьому президент наголосив, що "потрібно говорити не тільки про перспективу, потрібно вирішити проблеми сьогодні".
 
"Сьогодні йде війна. Сьогодні (потрібно побудувати до 1 гігавата потужності - ред.) і ще 4 гігавати в найближчі роки", - сказав Зеленський.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні тільки 27% великих теплових електростанцій залишаються в робочому стані, а решта пошкоджені або зруйновані внаслідок ворожих обстрілів.

Знеструмлення України: Росії не вдасться погасити у нас світло
Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~DfBDX