У Нацбанку пояснили поліпшення ситуації на валютному ринку

У Нацбанку пояснили поліпшення ситуації на валютному ринку
5 февраля 2024

Ситуація на валютному ринку України в січні 2024 року поступово поліпшувалася на тлі згасання ефектів від значних бюджетних видатків наприкінці року. Про це розповів заступник голови НБУ Юрій Гелетій, повідомляє прес-служба НБУ на своїй Facebook-сторінці.

У першій половині січня щоденний обсяг інтервенцій, хоч і дещо зменшився порівняно з грудневими значеннями, але залишався значним - на рівні 150 млн доларів. У другій половині місяця він знизився до 80 млн доларів. Обмінний курс відреагував на поліпшення балансу попиту та пропозиції – з початку року він зміцнився на 1,2%, пояснив чиновник.

За його словами, наявний обсяг міжнародних резервів дає змогу НБУ забезпечувати курсову стійкість і надалі.

Голова НБУ Андрій Пишний зазначив, що головні припущення базового сценарію оновленого макропрогнозу НБУ:

  • зменшення безпекових ризиків з 2025 року;
  • збереження достатнього обсягу міжнародного фінансування.

"Україна прожила вже місяць в умовах порушення ритмічності міжнародної допомоги завдяки сформованим внутрішнім ресурсам. Нам вдалося втримати ситуацію під контролем та уникнути емісійного фінансування бюджету. Ми і надалі робитимемо все можливе для збереження макрофінансової стійкості. Водночас, доки війна триватиме, зберігатиметься потреба в міжнародній допомозі", - резюмував голова Нацбанку.

Як ми вже писали, обсяг готівкової іноземної валюти, яку банки ввезли до України у грудні 2023 року, становив 1 млрд 330 млн доларів. Це максимальний обсяг із лютого 2014 року (3 млрд 208 млн доларів).

Крім того, в Україні зросли обсяги готівкової валюти поза банками у 2023 році на 11,8 млрд доларів. Це більше, ніж у 2022 році (10,1 млрд доларів)<

Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~F88Ho