У Молдові через брак українського соняшнику зупинився олійний завод

У Молдові через брак українського соняшнику зупинився олійний завод
27 марта 2024
 
Найбільший у Молдові виробник олії - підприємство Floarea Soarelui - призупинив роботу через брак українського соняшнику. Про це повідомляє місцеве видання NewsMaker. 
 
Завод не може закупити на місцевому ринку достатньо насіння соняшника та не може імпортувати, адже механізм ліцензування імпорту, запроваджений восени 2023 року, практично не працює.

"Ми на 20 днів припиняли роботу у січні 2024 року, зараз знову зупинено завод у Бєльцях, як і завод Danube Oil у Джурджулештах. Ми не можемо закупити на ринку Молдови достатню кількість насіння соняшника. У січні 2024 року ми намагалися отримати право імпорту насіння з України, але спеціалізована комісія мінсільгоспу не видала нам ліцензію", - розповіла директорка заводу Стела Островецкі.
 
За її словами, підприємство може переробляти понад 1000 тонн насіння соняшника за добу, для продовження функціонування потрібні великі обсяги, які воно не може купити в Молдові.
 
"За нашими оцінками, на ринку залишилося лише близько 100 тисяч тонн насіння соняшника. Деякі фермери не хочуть продавати зараз за ринковою ціною, а хочуть залишити насіння, сподіваючись, що влітку ціни підвищаться", - додала Островецкі.
 
Водночас асоціація Сила фермерів стверджує, що на ринку Молдови багато соняшника, та звинувачує переробників у тому, що вони не хочуть пропонувати реальні ціни та намагаються диктувати умови.

Раніше повідомлялося, що український агробізнес переорієнтується в умовах війни з Росією і дедалі більше робить ставку на олійні культури. 

Директорка Floarea Soarelui Стела Островецкі

Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~I3fOH