Цифровий податок. Революційна угода 130 країн

Цифровий податок. Революційна угода 130 країн
2 июля 2021
 
До масштабної реформи, яка включає глобальний податок на діяльність цифрових корпорацій і зменшить можливості відходу міжнародних компаній від оподаткування, приєдналися 130 країн світу. Оподаткування великих корпорацій 15-процентним податком може принести державам 150 мільярдів щорічно. Корреспондент.net розповідає подробиці.
 
 
Найважливіша угода в області податків за ціле століття
 
130 країн, на частку яких припадає 90 відсотків світової економіки, домовилися про те, що ставка глобального мінімального податку для великих корпорацій становитиме "не менше 15 відсотків". Про це повідомила Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) 2 липня.
 
Ідея полягає в тому, щоб, по-перше, корпорації платили податки в тій самій країні, де отримали прибуток. По-друге, щоб уникнути виникнення "податкових гаваней", вводиться мінімальна обов'язкова для всіх країн планка.
 
Робота над проектом велася кілька років; у сьогоднішніх умовах його називають своєчасною можливістю забезпечити держбюджету додаткові прибутки для відновлення економік після коронакризи. Загальний обсяг нових надходжень оцінюють у 150 мільярдів доларів щорічно.
 
"Це амбітна й інноваційна глобальна угода. Це найважливіша угода в області податків за ціле століття", - сказав Брюно ле Мер, міністр фінансів Франції.
 
Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц заявив про "колосальний прогрес в області міжнародного оподаткування компаній".
 
"Можливо, в області справедливого оподаткування у світі це найбільший прорив за останні десять-двадцять років", - зазначив він під час візиту до Вашингтона. За словами німецького міністра, час гонки між різними країнами з питання надання найнижчого податку минув.
 
З ідеєю ввести єдиний мінімальний податок на транснаціональні корпорації виступили США. Владу країни не влаштовує, що компанії реєструються в низькоподаткових юрисдикціях типу Ірландії і Британських Віргінських островів, щоб платити набагато менше зборів.
 
У підсумку всім державам доводилося конкурувати за те, щоб корпорації платили податки саме у них, і, як наслідок, знижувати ставки. Мінімальна ставка у 15 відсотків повинна покласти цьому край - із цим погодилася більшість розвинених країн і країн, що розвиваються.
 
Президент США Джо Байден заявив, що угода зробить глобальну економіку "більш справедливою ​​для робітників і сімей середнього класу в США і в усьому світі".
 
На початку червня угоди про введення цифрового податку досягли країни G7 після багаторічної дискусії. Тоді британський міністр фінансів Ріші Сунак назвав угоду історичною і революційною.
 
Наступний крок - саміт G20 у Венеції 10 липня, де, як очікується, буде ухвалена ця угода. Угода про податок набуде чинності у 2023 році.
 
Однак багато країн вирішили не чекати завершення багаторічної дискусії і самі ввели цифровий податок. Він уже діє у Франції, Іспанії, Італії, Великобританії, Австрії, Угорщині, Туреччині. Ставка становить у середньому від двох до 7,5 відсотка виручки від надання цифрових послуг, яка генерується за рахунок користувачів кожної конкретної країни.
 
28 червня президент України Володимир Зеленський підписав закон, згідно з яким іноземні світові технологічні гіганти, такі як Apple, Google, Microsoft, Netflix і інші, будуть платити в Україні 20 відсотків ПДВ (податок на додану вартість).
 
За новим законом, іноземні компанії, які постачають Україні електронні послуги, будуть зобов'язані зареєструватися платниками ПДВ за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує один мільйон гривень на рік.
 
При цьому експерти відзначають, що найбільше від податкової революції виграють великі багаті країни, чиї громадяни споживають багато електронних послуг, гроші від яких раніше накопичувалися в низькоподаткові юрисдикції.
 
 
Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~7PeUZ