Судан отримав другу партію українського борошна

Судан отримав другу партію українського борошна
29 марта 2024

До Судану прибула друга партія гуманітарного вантажу в межах ініціативи Grain frоm Ukraine. Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства у п’ятницю, 29 березня.

Зазначається, що судно MV Future ID доправило до порту Хартум 14,6 тис. тонн борошна, яке змелено з української пшениці.

"Борошно з української пшениці буде розподілене ВПП як частина продовольчих пакетів для 2 мільйонів людей у Судані, які постраждали від війни", – йдеться у повідомленні.

Донорами відправки двох партій вантажу виступили Німеччина, яка надала 15 млн доларів. А також Бельгія, Канада, Чеська Республіка, Угорщина, Ірландія, Нідерланди, Південна Корея, Словенія та Іспанія, які в обсязі 23,8 млн доларів профінансували відправку другої партії борошна.

Перша партія гуманітарного вантажу була доставлена до порту Хартум 22 лютого. Судно MV Ocean Dream привезло 7 665 тонн борошна з української пшениці.

Зараз у Судані майже 18 млн людей стикаються з гострою нестачею продовольства. З них близько 5 млн за оцінками ООН перебувають у стані надзвичайного рівня голоду (IPC4).

Дивіться фото: Судан отримав другу партію українського борошна

Нагадаємо, у 2022 році була започаткована гуманітарна ініціатива Grain from Ukraine. Вона передбачає закупівлю українського зерна країнами-партнерами та передачу його державам Африки, Азії та Близького Сходу, які потерпають через гуманітарну кризу. Програма реалізується в партнерстві із Всесвітньою продовольчою програмою під егідою ООН.

Тиждень тому президент Володимир Зеленський заявив, що Україна опрацьовує нові маршрути для Grain from Ukraine.

Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~AGmac