РФ третій тиждень скорочує морський експорт дизелю

РФ третій тиждень скорочує морський експорт дизелю
29 марта 2024

Протягом минулого тижня експорт дизпального й газойлю з російських портів впав на чверть - до 703 тисяч тонн. Про це повідомляє Еnkorr з посиланням на дані Консалтингової групи А-95.

Зазначається, що внаслідок скорочення виробництва на російських НПЗ через атаки українських безпілотників, постачання морем зменшуються третій тиждень поспіль.

Найбільший експортний дизельний термінал Приморськ скорочує відвантаження з другої половини лютого. Минулого тижня на експорт з балтійського порту було відвантажено 295 тисяч тонн дизпального й газойлю, це на 44% менше, ніж чотири тижні тому. У Приморськ дизпальне потрапляє через трубопровід, до якого приєднані Кіріський, Ярославський і Ніжегородський НПЗ. Останній було атаковано 12 березня, внаслідок чого було зупинено половину потужностей первинної переробки.

Відвантаження дистилятів із чорноморських портів зберігаються на сталому рівні. Водночас тижневий експорт дизпального й газойлю з порту Туапсе впав удвічі з моменту зупинки виробництва на Туапсинському НПЗ після атаки БпЛА наприкінці січня. У квітні очікується скорочення постачань дизпального з найбільшого чорноморського порту Новоросійськ. З 17 березня Сизранський НПЗ Роснєфті, який під’єднано до дизельного трубопроводу Сизрань – Новоросійськ, не переробляє сировину. За попередньою інформацією, завод має відновити виробництво наприкінці березня, але терміни може бути скориговано.

Нагадаємо, з початку року було атаковано 14 російських НПЗ. Удари дронів призвели до найбільшого у році тижневого зростання глобальної ціни на нафту. Також у понеділок стало відомо, що Куйбишевський НПЗ відключив основну установку після атаки 23 березня.<

Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~901uS