РФ переплачує 60% за експорт санкційних товарів - міноборони Британії

РФ переплачує 60% за експорт санкційних товарів - міноборони Британії
1 апреля 2024

Світові санкції проти РФ порушують постачання ключових ресурсів для російської оборонної промисловості, що впливає на виготовлення Росією озброєння. Про це йдеться в звіті міноборони Великої Британії, опублікованому в соцмережі X в понеділок, 1 квітня.

Ізоляція Росії обмежує кількість країн, з якими вона може безпосередньо торгувати, що може збільшувати час і вартість придбання товарів.

Дані дослідження Інституту економік, які розвиваються, Банку Фінляндії, свідчать, що треті країни стягують цінові надбавки понад 60% за експорт певних санкційних товарів в Росію.

Аналітики вважають, що санкції можуть продовжувати порушувати як попит, так і пропозицію на російський експорт озброєнь, а також значно ускладнюють механізми платежів у Росію. На їхню думку, це призвело до значного скорочення російського експорту озброєнь і збільшення затримок у поставках.

У своєму звіті аналітики наводять цифри Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру про те, що частка Росії у світовій торгівлі зброєю впала до 11% у період з 2019 по 2023 рік порівняно з 21% у період з 2014 по 2018 рік.

Як ми вже писали раніше, іноземні банки відмовляються працювати з російським Норнікелем, незважаючи на те, що цю компанію безпосередньо не торкнулися санкції країн Заходу. 

Турецькій авіакомпанії заборонили літати в ЄС через рейси росіян<

Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~cVYD3