Комітет Ради схвалив проєкт закону про будівництво блоків ХАЕС

Комітет Ради схвалив проєкт закону про будівництво блоків ХАЕС
17 июня 2024

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на засіданні в понеділок, 17 червня, схвалив законопроєкт про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС. Про це йдеться на сайті парламенту.
 
Для спорудження блоків на основі реактора ВВЕР-1000 передбачено закупівлю Енергоатом ядерного палива, технологій, устаткування, установок, спеціальних неядерних матеріалів і пов'язаних із ними послуг у Westinghouse (США).
 
Будівництво Х3/Х4 дасть змогу збільшити річне виробництво електроенергії на 16,2 млрд кВт-год, а відпуск - на 15,4 млрд кВт-год.
 
За словами міністра енергетики Германа Галущенка, третій блок може бути під'єднаний до мережі за три роки після початку робіт із його добудови, четвертий - за чотири роки.
 
Фінансування будівництва енергоблоків здебільшого планується за рахунок кредитних коштів, а також власними коштами Енергоатома.
 
Третій блок споруджуватимуть не з нуля, а обладнання для будівельної частини третього блока готове на 80%.
 
У роботах зі спорудження блоків візьме участь велика кількість фахівців з тимчасово окупованої Запорізької АЕС, які виїхали з території станції.

Раніше повідомлялося, що в 2024 році Україна почне будівництво чотирьох реакторів на ХАЕС. Два з них раніше будувалися, але були заморожені.
 
На Хмельницькій АЕС стартував проєкт з будівництва енергоблоків №5 та №6 за американською технологією АР1000 компанії Westinghouse.
Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~S0oOx