Кабмін ухвалив постанову, яка сприятиме розвитку зеленої енергетики

Кабмін ухвалив постанову, яка сприятиме розвитку зеленої енергетики
27 февраля 2024

Кабінет міністрів підтримав постанову про введення гарантій походження електроенергії, що виробляється з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Про це повідомила пресслужба міністерства енергетики у вівторок, 27 лютого.
 
Прийнята ініціатива відповідає цілям Енергетичної стратегії, що передбачає суттєве збільшення виробництва електроенергії із ВДЕ.
 
Тепер споживачі електроенергії зможуть підтвердити її походження з ВДЕ та екологічну цінність (обсяг викидів CO2, яких вдалося уникнути). Це дозволить промисловим підприємствам довести, що їхні товари були виготовлені з чистої енергії та підвищити конкурентоспроможність українських товарів на ринку ЄС.
 
Постановою передбачено затвердження порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження електроенергії, виробленої із ВДЕ. Також документ затверджує порядок визначення екологічної цінності цієї електроенергії.
 
Буде створено реєстр гарантій походження, адміністрований Нацкомісією з енергоринку та комунальних послуг (НКРЕКП).
 
Гарантії формуватимуться в електронному вигляді у МВт-год відповідно до наданих адміністратором комерційного обліку обсягів відпуску електроенергії з ВДЕ.
 
Гарантії походження на відпущену "зелену" електроенергію виробниками з ВДЕ, яким надається державна підтримка (у вигляді "зеленого" тарифу або майбутніх аукціонів), належать державному підприємству Гарантований покупець.

Нагадаємо, у Єврокомісії високо оцінили розвиток зеленої енергетики в Україні. 

Як повідомлялося, у розпал війни ДТЕК побудувала Тилігульську вітрову електростанцію в Миколаївській області в 100 км від зони бойових дій. 
Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~ulaLK