Болгарія вперше імпортувала паливо для АЕС не з Росії

Болгарія вперше імпортувала паливо для АЕС не з Росії
10 июня 2024

Болгарська атомна електростанція Козлодуй в понеділок, 10 червня, почала використовувати в одному зі своїх реакторів атомне паливо, вироблене американською компанією Westinghouse. Про це повідомляє AFP.
 
АЕС Козлодуй на річці Дунай забезпечує понад третину електрогенерації в Болгарії та досі покладалася на російське паливо для своїх двох 1000-мегаватних реакторів.
 
Найстаріший реактор - енергоблок №5, збудований у 1987 році - був підключений до національної електромережі вранці 10 червня після завантаження палива виробництва Westinghouse.
 
Другий реактор АЕС має бути забезпечений паливом французької компанії Framatome. Крім того, до 2030-х років на атомній станції мають бути побудовані два ядерні реактори американського виробництва.
 
До повномасштабної війни Росії в Україні Болгарія майже повністю залежала від поставок російських енергоносіїв, але відтоді диверсифікувала їх, підписавши угоди про постачання ядерного палива з Westinghouse і Framatome.

Нагадаємо, у березні для двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції доставили ядерне паливо американської компанії Westinghouse. 

Україна планує збудувати завод з виробництва тепловидільних збірок (ТВЗ) для забезпечення паливом атомних станцій. 
Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~RbkiT