Бізнес вперше за п'ять місяців позитивно оцінив свою діяльність - НБУ

Бізнес вперше за п'ять місяців позитивно оцінив свою діяльність - НБУ
1 апреля 2024

У березні бізнес позитивно оцінив поточні результати своєї діяльності після п’яти місяців поспіль негативних очікувань. Про це йдеться у щомісячному опитуванні підприємств України за березень 2024 року, повідомляє пресслужба Національного банку.
 
Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) зріс з 47,5 до 52,0 пунктів, перевищивши нейтральний рівень (50 пунктів). 
 
В НБУ зазначили, що поліпшенню настроїв респондентів усіх секторів сприяли нарощення морських і залізничних перевезень, збереження стійкої ситуації на валютному ринку, низькі інфляційні очікування та сезонне пожвавлення ділової активності.
 
Водночас стримуючими чинниками залишаються посилення обстрілів критично важливих об’єктів, ризик недостатності міжнародного фінансування та блокада західного кордону.
 
За даними опитування, оцінки щодо зайнятості дещо поліпшилися, але залишилися неоднорідними. Якщо керівники підприємств будівництва та торгівлі були налаштовані на незначне збільшення чисельності працівників, то респонденти промисловості та сфери послуг продовжували очікувати скорочення персоналу.
 
Щомісячне опитування підприємств проводилося з 4 по 21 березня. В опитуванні взяло участь 456 підприємств. Результати опитувань відображають лише думку респондентів - керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України. 

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, за минулий рік показник ВВП в Україні зріс на 5,6%. У 2024 році уряд розраховує на 5% зростання ВВП України. 

За підсумками січня нового року економіка України зросла на 3,5% порівняно з січнем 2023 року. У перший місяць нового року всі основні сектори економіки демонстрували позитивну динаміку.

ВВП України підріс. Чого чекати далі
Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~X5NeI