В Енергоатомі заявили про скорочення термінів ремонтів енергоблоків

В Енергоатомі заявили про скорочення термінів ремонтів енергоблоків
10 июня 2024

Національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом повідомила про скорочення термінів ремонтної кампанії з підготовки безперебійного постачання електроенергії в осінньо-зимовий період.

"Ремонтна кампанія відбувається щороку відповідно до графіків, які складаються Укренерго та затверджуються Міністерством енергетики України. Вчасне проведення планово-попереджувальних ремонтів на атомних енергоблоках надважливе. Але більш важливим є перевантаження ядерного палива. В період ремонту відпрацьоване ядерне паливо вивантажується з реактора, а свіже завантажується в нього. Це забезпечує подальшу роботу енергоблоку протягом близько одного року з моменту перевантаження", - цитує пресслужба  керівника АТ НАЕК Енергоатом Петра Котіна та додає, що очільник енергокомпанії особливо відзначив важливу роль українських атомників, завдяки високій кваліфікації яких вдалося суттєво скоротити строки планово-попереджувальних ремонтів та оптимізувати усі процеси.

"Наші фахівці працюють цілодобово відповідно до регламенту та дотримуючись усіх безпекових норм. Завдяки цьому протягом минулого опалювального сезонуефективність роботи всіх дев'яти атомних енергоблоків, що працюють на підконтрольній Україні території, сягнула 100%. В холоди вони безупинно виробляли електроенергію", - підкреслив Котін.

За його словами, саме завдяки вчасно і якісно проведеній минулорічній ремонтній кампанії опалювальний сезон 2023/2024 року вдалось пройти без масових відключень та перебоїв з електропостачанням попри суттєве руйнування енергетичної інфраструктури внаслідок російських обстрілів.

Нагадаємо, 8 червня в Україні після планового ремонту в експлуатацію введено блок однієї з атомних електростанцій. Це має дещо знизити дефіцит електроенергії в Україні, який виник через російські атаки.

В травні повідомлялося, що Енергоатом планує збудувати на Південноукраїнській атомній електростанції два енергоблоки за технологією американської компанії Westinghouse.<

Источник:  ua.korrespondent.net
Короткая ссылка на новость: https://informer.com.ua:443/~Prx5w